close
متخصص ارتودنسی
تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه

نیومیهن

تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه
امروز دوشنبه 01 مرداد 1397
تبليغات تبليغات

تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه

تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه

 

 


X تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه X تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه | علوم هفتم X کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی X تحقیق درباره تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه X چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه X تحقیقکاربردهای چند ماده پر مصرف X کاربرد چند ماده پرمصرف در زندگی X کاربردهای چند مواد پرمصرف در زندگی X چند ماده پرمصرف در زندگی ما X کاربرد چند ماده پرمصرف در زندگی علوم هفتم


برای دریافت تحقیق درباره جلسه امتحان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

مشاهده تحقیق

 

 

برای دریافت تحقیق درباره جلسه امتحان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

مشاهده تحقیق

 

 

 

 

برای دریافت تحقیق درباره جلسه امتحان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

مشاهده تحقیق

 

 
 

 

تحقیق کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه

 

۱)گوجه فرنگی


▪ ویتامین یا ماده ی مغذی اصلی: لیکوپن
اگر خودتان هم در حیاط پشت خانه تان گوجه فرنگی نکارید، مطمئناً این ماده غذایی را از بازار خریداری کرده و در یخچال خود نگاه می دارید. گوجه فرنگی از آندسته مواد غذایی است که سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته و هنوز هم طرفداران بسیار زیادی دارد. اینطور برآورد شده است که هر نفر هر ساله به طور متوسط ۸۰پوند گوجه فرنگی مصرف می کند.
از این ماده ی غذایی قرمز رنگ می توان در پخت غذاهای بسیاری استفاده کرد. و به صورت های مختلف، چه کنسرو شده، چه فریز شده و یا به صورت تازه در اختیار همگان می باشد و تقریباً هم ارزان هستند. علاوه بر مزایایی که گفته شد، گوجه فرنگی یکی از سالم ترین مواد غذایی است که می توانید به بدنتان برسانید.
گوجه فرنگی حاوی لیکوپن، نوعی کاروتینوئید که باعث قرمز بودن گوجه فرنگی میگردد، می باشد. لیکوپن یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که خواص ضد سرطانی نیز دارد و برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پروستات و سرطان سینه بسیار مفید شناخته شده است.

لیکوپن نیز مثل سایر آنتی اکسیدان ها، رادیکال های آزاد را در بدن که ممکن است منجر به آسیب رسانی به سلول ها شود، از بین می برد. این مواد روند بالا رفتن سن را نیز کاهش می دهند.
گوجه فرنگی همچنین حاوی میزان بسیار بالایی ویتامین A و C است که برای مقابله با سرماخوردگی بسیار مفید است. همچنین حاوی میزان کمی فیبر، پتاسیم، نیاسین، و سایر مواد معدنی مفید نیز می باشد.


۲)ماست
▪ ویتامین یا ماده ی مغذی اصلی: کشت زنده و فعال باکتریایی، و کلسیم
ماست از جمله ی آن مواد غذایی است که در همه ی خانه ها یافت می شود. ممکن است وقتی کودکی بیش نبودید، مادرتان شما را با ماست تغذیه می کرده است، البته این کاری بسیار هوشمندانه است، چون ماست نه تنها سرشار از کلسیم است که باعث استحکام استخوان ها و دندانهایتان می شود، بلکه مملو از کِشت باکتری است.

این کِشت ها فعال معمولاً منتسب به لاکتوباسیلوس بولگاریکوس و سترپتوکوکوس ترمائوفیلوس می باشد که دو ارگانیسمی هستند که شیر پاستوریزه شده را طی عملیات تخمیر به ماست تبدیل می کنند.
آیا تا به حال تصور می کردید که ارگانیسم های زنده ی موجود در موادغذایی می توانند برای شما مفید باشند؟
میکروب های زنده ای که در ماست یافت می شوند، باکتری مناسب برای عمل گوارش را تقویت می کنند و باعث می شود که شما غذاهای خود را بهتر هضم کرده و مواد مغذی را جذب کنید. به علاوه، این ارگانیسم ها در ساخت سیستم دفاعی قوی نیز بسیار کمک کننده هستند، و همچنین پتانسیل کاهش کلسترول را نیز دارا می باشند.

درحال حاضر تحقیقات بسیاری بر تاثیر این ارگانیسم ها بر بیماری های معده و روده و همچنین سرطان انجام می گیرد.
ماست همچنین حاوی پروتئین و میزان زیادی ویتامین B۱۲، ریبوفلاوین و پتاسیم میباشد. همچنین با طعم های مختلف در بازار در دسترس شما قرار می گیرد، از اینرو از خوردن آن هیچگاه خسته و دلزده نخواهید شد.
برنج که به نام های دوئی، چاپول، ریس، روزی ، رونز، ارز، ثمن، ری، اوریزا و گرنج نیز نامیده می شود، دارای طبع سرد و خشک است.


3) برنج
برنج گیاهی است علفی یکساله مخصوص مناطق گرم پر آب. معروف است که از نظر شرائط اقلیمی محل رویش برنج باید سر در آتش و پا در آب باشد. ارتفاع ساقۀ آن حدود 4/1-1 متر. برگها ی آن باریک و دراز نوک تیز و گلهای آن به صورت سنبلکهایی با دم کوتاه در اطراف محور گل دهندۀ گیاه ظاهر می شود و میوۀ آن به شکل خوشه ای متشکل از سنبلکها در انتهای ساقه در می آید.

در مورد بعضی از ارقام، خوشه برنج دارای ریشک است ودر مورد بعضی از ارقام بدون ریشک می باشند. در هر سنبلک سه گل وجود دارد که یکی از گلها که در راس واقع شده کامل و بارور و دو گل دیگر که در طرفین آن قرار دارند عقیم هستند. میوه را که یک دانۀ برنج در آن قرار داردشلتوک نامند.
برنج از آسیا برخاسته است و از روز گاران کهن در چین ، ژاپن، هندوچین و هندوستان و پس از آن در جاوه ، سیلان ، اندونزی ،مصر، ماداگاسکار،برزیل ، امریکا،جنوب اروپاو عد های از سایر مناطق دنیا حتی در جنوب شوروی سایق نیز در مناطق گرم مانند سرزمین کوبان کاشته می شود.

در ایران انواع آن در مناطق شمال ایران ودر جنوب در خوزستان و در نواحی گرمسیر فارس و اصفهان کاشته می شود.
از نظر شکل ظاهری به طور کلی دو نوع برنج وجود دارد، نوع هندی که دانۀ دراز است و باریک و خیلی مرغوب که قسمت عمدۀ برنجهای مرغوب صدری ایران از آن نوع می باشد. نوع دوم ژاپنی که دانۀ گرد و ریز است که در ایران به نام برنج گرده معروف می باشد.
از نظر تطابق با شرایط اقلیمی رویش نیز 4 گونه اصلی مختلف وجو دارد .
برنجی است که در اراضی جلگه ای آبگیر کاشته می شود و به آب زیادی احتیاج دارد. Riz cultive1.
برنجی است که دارای چسبندگی می باشد ودر مناطق پر آب کاشته می شود و ژاپنی ها بیشتر Riz glutant2.
این دونوع را دوست دارند این برنج نیز به آب زیاد احتیاج دارد.
خواص _کاربرد
مسلم شده است که در جریان گرفتن پوست و سفید کردن دانۀ برنج مقدار قابل ملا حظه ای از ویتامینها و خواص آنتی نوری تیک یعنی (ضد التهاب عصبی) شلتوک از دست می رود، زیرا این مواد در پوست و در غشای قهو ه ای برنج وجود دارد.

به علاوه طبق بررسی ها روشن شده است که مقدار ویتامیههای موجود در دانۀ سفید شده نیز در طول مدت زمان انبارداری برنج بخصوص اگر مدت درازی باشد کم می شود و به عبارت دیگر برنج تازه دارای ویتامین بیشتری از برنج کهنه است.

دانۀ برنج دارای مواد غذایی است که تحریکات Euphorbia احشاو اندرونۀ معده ر اآرام می سازد [هاو]و در چین از مخلوط آرد برنج و نوعی گیاه فرفیون به نام ساییده شده و نرم ضمادی درست می کنند که برای خنثی کردن سم یک نوع سفره ماهی به نام Pilu liferaاستینگ ری بسیار مفید است .

دانه های جوانه زدۀ برنج یا مالت برنج به عنوان مقوی معده به کار می رود و به طور کلی تونیک وبرای تقویت بدن خیلی نافع است . آب برنج کننده و مدر است و ترشحات زیاد اسهال و اسهال خونی را تسکین می دهد.

برای ورمهایروده ای و استفراغهای خونی و خونروی از بینی و شست و شوی زخمهای بد بسیار نافع است .دم کردۀ کلش و کاه نوعی از برنج به عنوان داروی ضد اسهال خونی و روماتیسم  ونقرس به کار می رود.
خاکستر کاه وساقه های برنج چسبناک برای ریختن روی زخم و التیام و اگر در آب مخلوط شود مایع حاصله برای رفع تشنگی و التیام بو اسیر مفید است[هاو].جوشاندۀ ریشه ها وساقه های زیر زمینی برنج در موارد کمی ترشح ادرار تجویز می شود.


4 ) نمک
اثرات خوب و بد نمک بر بدن
نمک یکی از مواد غذایی ضروری برای بدن است و به عملکرد صحیح بدن و مغز کمک می کند. اما مصرف زیاد نمک می تواند خطرات بیشماری را برای بدن داشته باشد. این خطرات در افرادی که فشار خون بالایی دارند، به مراتب بیشتر است.
ریختن نمک زیاد در غذا
اثرات مفید نمک برای بدن:
1- بیشترین اثر مفید نمک، ثابت کردن ضربان غیر عادی قلب است و به تنظیم فشار خون می کمک می کند.
2- خارج کردن اسیدیته زیادی که در بدن به وجود آمده است.
3- حفظ تعادل مقدار قند خون
4- فراهم ساختن انرژی لازم برای بدن
5- کمک به عملکرد صحیح سلول های عصبی
6- جذب مواد مغذی
7- صاف و نرم کردن حنجره و جلوگیری از چسبناک شدن مخاط که معمولا در تنگی نفس دیده می شود.
8- برای بیماری زکام و سینوزیت بسیار مفید است.
9- نمک یک آنتی هیستامین طبیعی می باشد.
10- جلوگیری از کرامپ یا گرفتگی عضلانی
11- جلوگیری از ریزش بزاق در حین خوابیدن
12- برای ساخت استخوان مهم است. یکی از مهم ترین دلایل پوکی استخوان، کمبود نمک و آب می باشد

 

 

تحقیق درباره معرفی چهار ماده پرمصرف در زندگی

www.asemankafinet.ir/.../چهار-ماده-پرمصرف-را-نام-بب...
Oct 22, 2014 - تحقیق درباره معرفی چهار ماده پرمصرف در زندگی چهار ماده پرمصرف را نام ببرید ... ماست از جمله ی آن مواد غذایی است که در همه ی خانه ها یافت می شود.
اسرار خانه داریمهارتهای زندگیکاربردهای جالب و جدید از مواد خوراکی روزمره ... خلق کردن دکوراسیون ارزان قیمت: یک کاسه بلوری را با لیمو پر کنید تا یک منظره آفتابی خلق کنید یا می توانید یک ردیفی از آنها .... زیپ کیف ها مصرف بالایی در آشپزخانه دارد.

کاربرد چند ماده پرمصرف در زندگی

www.wiki-daro.ir/j.aspx?...کاربرد_چند_ماده_پرمصرف...
کاربرد چند ماده پرمصرف در زندگی,کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه تحقیق,چند ماده پرمصرف در زندگی ما,کاربرد چند ماده پرمصرف در زندگی علوم هفتم,درباره ی ...

کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه تحقیق - انشا

ensha20.blogsky.com/.../کاربردهای-چند-ماده-پر-مصرف...
5 hours ago - کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه تحقیق1. کاربردهای چند ماده پر مصرف در زندگی روزانه تحقیق. برچسب‌ها: کاربردهای چند ماده پر مصرف در زن.

کاربردهای چندمادهٔ پرمصرف درزندگی: - پرتال تخصصی علوم یار

ghanami.ir/.../237-کاربردهای-چندمادهٔ-پرمصرف-درزند...
Jun 12, 2015 - کاربردهای چندمادهٔ پرمصرف درزندگی: ... گوجه فرنگی از آندسته مواد غذایی است که سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته و هنوز هم ... درحال حاضر تحقیقات بسیاری بر تاثیر این ارگانیسم ها بر بیماری های معده و روده و همچنین ... استفاده روزانه میان ۳۰۰ تا ۳۲۰ میلی گرم از این ماده مفید است. ... انواع کاغذ و کاربردهای آن در زندگی:.
تولید مواد پر مصرف شیمیایی در زندگی یکی از هیجان انگیزترین تجربیات برای هرکسی است. هرگز اولین باری را که توانستم مایع ظرفشویی را در آزمایشگاه با دستان ...
کاربرد شیمی در زندگی کاربرد مواد ضد عفونی کننده در زندگی. یکی از مهم ترین کاربردهای مواد شیمیایی در زندگی روز مره استفاده از مواد ضدعفونی کننده است . استفاده .
Dec 19, 2012 - بررسی خواص دارویی چند گیاه پر مصرف در طب و زندگی روزمره. ... تا قبل از ظهور جالینوس که حدود 800 سال قبل زندگی می‌کرد، همه داروها منشا طبیعی داشتند و هر دارو از یک گیاه، ماده ... آثار مهمی که از آن در تحقیقات امروزی به اثبات رسیده شامل خواص ... از انواع لیموترش است استفاده می‌شده و در حال حاضر هم کاربرد فراوان دارد.

کاربردهای-چند-ماده-پر-مصرف-در-زندگی-روزمره- - کانون فرهنگی آموزش قلم چی

www.kanoon.ir/main/کاربردهای-چند-ماده-پر-مصرف-در-زندگی-روزمره-
‌در آینده ممکن است مبلمان ما از مواد غذایی تشکیل شوند مانند لامپ تولید شده جدید که میان وعده پروتئینی محسوب می‌شود. خدمات کانون. معرفی خدمات · بورسیه · خدمات ویژه ...

از نمک مصرفي خود چه مي دانيد؟ - راسخون

rasekhoon.net › ... › از نمک مصرفي خود چه مي دانيد؟

دسته بندي: اخبار,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد